ZIY.PL

Budownictwo i Wnętrza

Działka ważna przy budowie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na budowę swojego własnego domu jednorodzinnego. Trzeba jednak pamiętać, że istotne jest nie tylko postawienie samej nieruchomości.

Dlaczego? Sprawa jest naprawdę bardzo, ale to bardzo prosta

Równie istotna jest bowiem działka, na której to właśnie stanie nasz dom. I myli się ten kto uważa, że pod uwagę należy brać jedynie ewentualne sąsiedztwo. Owszem, ma to kolosalne znaczenie i najlepiej zrobimy, jeśli faktycznie sprawdzimy, kto w przyszłości będzie naszym sąsiadem. W końcu nikt z nas nie chciałby patrzeć na fabrykę albo też mieszkać obok supermarketu. Jednak trzeba zwrócić uwagę także na coś innego.

Chodzi mianowicie o ukształtowanie takiej działki

Powinna być ona możliwie jak najbardziej płaska, o ewentualnym południowym nachyleniu. Wszystkie górki, pagórki będą się dla nas wiązały z dodatkowymi kosztami, często niemałymi.

Znaczenie będzie także miał i kształt

Zdecydowanie najlepiej będzie, jeśli znajdziemy działkę o kształcie prostokąta albo też kwadratu. To właśnie one są najprostsze w aranżacji. Nie poleca się natomiast działek, które mają kształt trapezu albo, co gorsza koła. Wtedy ciężko jest zdecydować, w którym miejscu ma stanąć nasz dom, tak żeby pozostało dosyć miejsca na inne budynki, takie jak chociażby garaż.

Nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *