ZIY.PL

Budownictwo i Wnętrza

Okna na poddaszu. Co powinniśmy wiedzieć przed ich montażem?

Bardzo wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób skutecznie oświetlić poddasze. A prawda jest taka, że zdecydowanie najlepszym sposobem są okna zamontowane prosto w naszym dachu. To one będą gwarantowały optymalną ilość światła słonecznego, i sprawią, że zaoszczędzimy niemało pieniędzy na oświetleniu sztucznym.

Trzeba wiedzieć, że okna dachowe mogą być z powodzeniem montowane pojedynczo lub też i w zespoleniu

Trzeba jednak pamiętać, że przy oknach dachowych kluczową sprawą jest wybór materiału, z którego będą one wykonane. Jeśli na poddaszu będzie się znajdować łazienka, kuchnia albo też pralnia to spokojnie możemy się zdecydować na okna PCV. Jeśli natomiast idzie o inne pomieszczenia, czyli takie, w których będzie występowała mniejsza wilgotność to możemy spokojnie zamontować okna, które to będą wykonane z drewna. Są one zdecydowanie droższe od okien PCV, ale prawda jest taka, że są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, a także, nie ukrywajmy, są o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie.

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o okna dachowe to problem może zaistnieć w momencie, kiedy mamy relatywnie stary dom

Jeśli chcemy wymienić okno o niestandardowej wielkości to czekają nas poważne koszty, bowiem rama oraz szyba będą musiały być wykonane na specjalne zamówienie. Tego niestety nie możemy uniknąć.

Remont

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *