Okna, parapety, rolety – przeczytaj zanim kupisz!

Wybór okien do naszego mieszkania lub jednorodzinnego domku powinien być w pełni przemyślany. Wbrew pozorom zakup odpowiedniego systemu okiennego nie jest prosty. Ogromna ilość producentów na rynku, szeroki wybór materiałów oraz rodzajów okien może wprawić w prawdziwy zawrót głowy. Jak nie dać się zwariować i na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Obecnie w ofercie niemalże wszystkich producentów królują okna PCV

Ich ogromną zaletą pełna odporność na czynniki atmosferyczne, chemiczne oraz biologiczne. Ponadto okno wykonane z tworzywa sztucznego nie wchłania wilgoci, odznacza się dużą szczelnością oraz trwałością (średnio od 30 do 50 lat). Dobra izolacja akustyczna wytłumi większość odgłosów dochodzących z dworu. Sporym udogodnieniem jest ich łatwość utrzymania, gdyż w żaden sposób nie musimy ich impregnować.

Minusem okien PCV jest natomiast ich wrażliwość na wysokie temperatury, ograniczone wymiary, wady produkcyjne oraz spory ciężar ram okiennych. Podstawową informacją, którą powinniśmy kierować się przy wyborze okien jest ich klasa. Drzwi podobnie jak okna mają określoną klasę: A, b i C. Okna klasy A, są najbardziej odporne na uszkodzenia oraz najlepiej utrzymują ciepło. Dwie pozostałem klasy radzą już sobie nieco gorzej.

Wybierajmy więc klasę A, oczywiście jeśli pozwalają nam na to fundusze

Wybierając okno PCV warto od razu zwrócić uwagę na dostępne w sklepie parapety. Okno PCV z łatwością zatrzyma chłodne lub gorące powietrze, jednakże nie ochroni nas przed promieniami słońca. Sprawdzonym sposobem na uniknięcie słońca, a także na zachowanie prywatności jest montaż rolety. Większość producentów przy zakupie okien od razu proponuje nam montaż rolet. Warto więc skorzystać z propozycji producenta, gdyż rolety to najwygodniejsze rozwiązanie dla naszych okien. Jeśli poszukujemy bardziej „reprezentatywnych” zasłon zapytajmy dostawcę o rolety rzymskie lub rolety „dzień i noc”, potocznie nazywane DUO. Jeśli nie jesteśmy przekonani co rolet możemy również zakupić żaluzje, które z powrotem zagościły na rynku.

Remont, Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *